in

Putování domškoláků 2 – Petřín

Dalším místem našeho putování byl Petřín, který naprosto úchvatně připravila maminka domškoláka Alexe Galina. Kluky to hrozně bavilo a já se jim tedy vůbec nedivila. Už jen to jet lanovkou, kde jsme vystoupili u Nebozízek a hned si povídali o tom proč se tam tomu tak říká. Je to snad místní klikatostí cest jak spirál na nebozezu nebo to je tím, že se tehdy Karel IV. Přál svého syna Václava co by si dal k obědu jestli kaši nebo řízek? A jelikož Vašík ještě neuměl moc mluvit řekl, že by si dal Nebozízek 😅?. Pokračovali jsme do Růžové zahrady, kde nás zastihl ohromný liják, který ne a ne skončit a tak jsme utekli do kina a zbytek putování si nechali na lepší počasí.

Příště nám sice počasí přálo, ale za to byla rozbitá lanovka a tak jsme se sami přesvědčili o místní klikatosti cest a na Petřín vyšli pěšky. V růžové zahradě jsme si povídali o tom, že Petřín není jen místo zamilovaných, ale že dříve se zde konaly popravy. Samozřejmě nechybělo vysvětlení Hladové (zubaté) zdi. Povídání si o období hladomoru a proč ji dal Karel IV vystavět. A naše další kroky směřovaly k Štefánikově hvězdárně. A ejhle už jsme u vzniku Československa a jmen jako TGM, Štefánik a Beneš. Poté hledáme repliku Špičky dřívější vstupní brány na Vyšehrad (propojujeme tedy i minulé putování a vzpomínky na něj) a vstupujeme do zrcadlového bludiště, které se zde nachází. A kde bylo o zábavu samo o sobě postaráno.

Poté obdivujeme Petřínskou rozhlednu povídáme si o jejím vzniku, mnozí vyšlapali i pár schodů vzhůru a naše kroky směřují na oběd a do kina, kde doděláváme velmi propracované pracovní listy. A my se těšíme na další putování, které nás v nejbližší době čeká a to Pražský hrad ❤️👍🏻

Putování domškoláků 1 – Vyšehrad