V první řadě jsme rodina. Rodina, která se rodinou rozhodla být zcela dobrovolně. Ovšem, abychom byli rodinou, muselo tomu předcházet spousty životních překážek, pádů a zkoušek.

Začalo to vztahem mezi námi manželi Hankou a Marianem, svatbou, pořízením psa Púíka a to nejlepší na závěr, v roce 2014 osvojením si našeho syna Martínka, tehdy 2,5letého.

Tehdy jsme opravdu naplno pocítili, co znamená být rodinou. Mnozí nás znají ať už osobně, či prostřednictvím facebookové skupiny Rodina jako tým, ve které jsme sdíleli aktivity s Martínkem prakticky od počátku. Časem skupina na Facebooku ztratila přehlednost a jednoduchost a dnes v ní budete hledat jen stěží.

Někdo nás zase poznává skrze projekt www.ichtyoza.cz, kde nás uvidíte zase z jiného pohledu a dozvíte se proč si nás Martínek vybral a jak nás učí radovat se ze života.

Určitě se brzy dozvíte, že nejsme normální a rádi se k tomuto stavu hlásíme. Neumíme se stresovat z televizních novin, výsledku sportu, výzdoby města, zvednutého prkénka apod. Může Vás napadnout, že jsme mladí a blbí, my to vidíme jinak. Prošli jsme si v životě hromadou překážek, zkoušek, pádů, a zároveň díky tomu i spoustou restartů, vzchopení se a nových začátků.

Proto jsme poznali moc svých myšlenek a uvědomili si, že vše kolem sebe máme ve svých rukou a vytváříme si svět kolem sebe, podle sebe.

Proč Vás chceme otravovat s Bláznivou Laboratoří?

Jednak asi proto, že Martínek chtěl nějaký projekt, ve kterém se může angažovat, chce natáčet videa a ukazovat Vám co dělá v domácí škole nebo ve volných chvílích. Martínek si sám domácí školu pojmenoval Bláznivá Laboratoř. Jeho snem je být vynálezcem jako byl Ajnštajn…

Druhak Vám chceme chceme ukázat pár triků a tipů na aktivity s dětmi, a to jak při domácím vzdělávání, tak jen tak ve volném čase. Hromada lidí nás sleduje a rádi se inspirují, tak si z toho můžete něco vzít a nebo nás hodit do ignoru, to je na Vás…

Veškeré prezentované aktivity jsou naším, většinou spontáním, dílem, které s Vámi rádi sdílíme. Jak si jej upravíte je jen a jen na Vás. Naše aktivity nenahrazují ani výchovu ani vzdělávání. Sami s vše učíme za pochopu. Vše máte ve svých rukách Vy, ale můžete se od nás inpirovat.

A do třetice všeho dobrého Vám chceme ukázat něco z nás…že adopce je to nejlepší co jsme mohli pro sebe a naše dítě udělat. Vězte, že dítě s defektem neznamená problém, ale naopak neskutečný posun a pohon do našeho života.

Martínek je naším učitelem, naším zrcadlem, naším motorem, naším VŠÍM… Každý den s ním je vyjímečný, vážíme si chvilek jenž spolu prožíváme. Ano je to občas velmi složité a máme chuť Martínkovi utrhnout hlavu, ale i tak je to neskutečně krásné.

Martínek, i když je z „domečku“, se stal naší kopií v pravém slova smyslu. Je tím, čím jsme jej obklopili a jaký svět mu vytváříme a jaký svět si vytváří kolem sebe on. Bez televizních novin, televize, negací, některých systémových soukolí a další věcí, které mohou fakt otravovat život.

Jsme rádi, že jsme jiní, že je jiný Martínek, že má rád sám sebe. Jsme pyšní na to, že jsme jiní, pro někoho blázniví, ale my jsme štastni.

No a protože v Hance vždy dřímal pud „učitelky“, tak si s Martínkem užívá domácí školu, vymýšlí aktivity, tvoří, hrajeme si…

Ale protože nejsme jen sluníčkáři, rádi Vám ukážeme, že všude je to velmi podobné…nikde není nic růžové, také máme občas nějaký ten mráček v našem životě. Důležité je, aby rychle odešel, chtít, aby odešel, pracovat na tom, změnit to, a tomu všemu předchází být si všeho vědom.

Věříme, že Vám přineseme nejen inspiraci, ale i úsměv na Vaší tváři…

 

Za Bláznivou laboratoř:

Martínek – student prvního ročníku základní domácí školy, v některých situacích ředitel školy

Hanča – paní učitelka

Marian – rád by byl ředitelem, ale spíše školník a budoucí učitel chemiky a fyziky