in

Domácí škola v Květnu 2018

Co jiného v květnu lze dělat než využívat přírody. Martínek díky oční vadě začal jezdit na kole až letos, dříve měl odstrkávadlo, ale až letos klasické kolo a tak jsme díky tomu jak říkáme každý den drandili do lesa a okolní přírody. Též jsme si začali pořádně užívat zahrady a využívat všeho co nabízí, stále více jsme vděčni, že jsme se odstěhovali z města na vesnici a neustále se přesvědčujeme, že to bylo nejlepší možné rozhodnutí.

Martínek s manželem a dědou velmi rádi hrají šachy, tato hra jde hodně mimo mne a tak si Martínek velmi užívá, když ji může hrát semnou 🙂 Strejda truhlář Martínkovi vyrobil pistoli a tak si Martínek hraje na hradní stráž a střeží vše co jde a hrajeme hru, zda se vydrží nesmát 🙂 V květnu jsme jeli navštívit po dlouhé době naše kamarády do Jihlavy, jak jsou děti času je méně a méně, ale o to více si užíváme společné chvíle. A tak jsme do auta vymýšleli aktivity, aby cesta utekla, a musím říci, že se to i povedlo, albi tužka, logicco primo a piccolo a další aktivity v tom hrály nesmírnou roli 🙂

V měsíci květnu jsme též měli i výlet a to na úžasný muzikál Ples upírů, kde jsme byli fascinováni výkony všech účinkujících. Jelikož téma upíři má Martínek moc rád, jsme velmi vděčni, že jsme toto představení před jeho koncem ještě stihli. Na fotkách můžete vidět i nějaké to naše květnové výtvarné tvoření 🙂 a co se týče učení, tak v měsíci květnu jsme se soustředili na odpočinek a přípravu na přezkoušení formou čtení toho co Martínka baví takže komiksů, nadpisů, cedulí a dodělání matematiky. Písmo jsme trénovali jen v podobě, když bylo něco třeba napsat, angličtinu si Martínkek naposlouchává z iPadu a v prvouce jsme zabrousili kromě herbáře i na dopravní značky a silniční pravidla.


Přezkoušení na závěr 1. třídy

Prečítané léto 1. týden – Daleké krajiny